Integracja SMSAPI.PL

Moduł magento - SMS v1.1

Integracja z serwisem SMSAPI

 
Moduł zgodny z PHP
PHP 5.3 - PHP 5.4

 

 

Spis treści

Moduł nie współpracuje. 3

Instalacja. 3

Problem z instalacją. 4

Odinstalowanie modułu: 4

Konfiguracja. 5

Podgląd. 5

Główna konfiguracja modułu. 7

Konfiguracja klienta. 8

Rejestracja nowego konta. 8

Odzyskiwanie hasła. 9

Konfiguracja sprzedaży. 9

Komentarz zamówienia. 11

Zmiany statusów.. 11

Konfiguracja użytkownika. 13

Rejestracja. 14

Przypomnienie hasła. 15

Tokeny dla szablonów.. 16

Newsletter SMS. 17

 

Moduł nie współpracuje

- W systemie Magento funkcja „Admin routing compatibility mode for extensions” musi być włączona. Moduł nie jest dostosowany do patcha Magento supee6788.

Instalacja.

Aby zainstalować dodatek należy użyć funkcji Magento Connect Manager z menu System.

Wybieramy moduł i klikamy Upload.

Problem z instalacją

                W przypadku, gdy licencja modułu nie posiada wpisanych wszystkich adresów sklepu to moduł się wyłączy tuż po instalacji lub nie zostanie zainstalowany. Jeżeli taka sytuacja nastąpi należy skontaktować się z dostawcą licencji w celu dokupienia licencji na kolejną domenę.

                Jeśli w licencji są wpisane wszystkie adresy sklepu należy sprawdzić czy serwer posiada ioncubeloader, jeżeli nie, to należy poprosić administratora serwera o zainstalowanie ioncubeloader.

 

                Po otrzymaniu poprawnej licencji lub po zainstalowaniu ioncubeloader należy wejść w katalog: app/etc/modules odszukać plik .xml od instalowanego modułu i go zedytować, zmieniając parametr active z false na true (co prezentuje poniższy obrazek).

Odinstalowanie modułu:

                Usunięcie / wyłączenie modułu można wykonać na kilka sposobów.

1. Można wpisać false zamiast true w pliku xml odpowiedzialnym za widoczność modułu.
2. Można wyłączyć moduł w System -> Konfiguracja -> Zaawansowane -> wyłączamy moduł na liście.
3. Należy usunąć pliki modułu oraz dodane atrybuty w systemie magento.

Konfiguracja.

Aby wyświetlić główną konfigurację modułu wchodzimy w menu Narzędzia->Sms->Konfiguracja.

 

Podgląd

 

W każdym miejscu gdzie jest możliwość modyfikacji szablonu można użyć przycisku „Wyświetl” aby wyświetlić podgląd wiadomości.

 


 

Główna konfiguracja modułu.

               

Po kliknięciu w menu Narzędzia->Sms->Konfiguracja znajdujemy się w konfiguracji modułu Sms. Pierwsze trzy zakładki należą do głównej konfiguracji.

W dziale „Konto SMS Api” należy wpisać swoje dane z serwisu smsapi.pl. Opcje „Próby wysłania SMS” oraz „Czas blokowania” pozwalają na ustalenie jak często oraz w jakim okresie czasu można zażądać kod sms podczas rejestracji lub przypomnienia hasła, pozostałe opcje to:

·         Wiadomość Eco – opcja usługi smsapi.pl

·         Nadawca SMS – gdy opcja „Wiadomość Eco” jest wyłączona, można ustalić nadawcę SMS.

Uwaga: nadawca SMSa musi być wcześniej dodany w serwisie smsApi, jeżeli podany w konfiguracji nadawca nie jest prawidłowy smsy nie zostaną wysłane.

·         Zezwalaj na wieloczęściowe smsy – wiadomość zawierająca więcej niż 160 znaków nie zostanie wysłana

·         Powiadamiaj jeśli stan konta spadnie poniżej – wyświetla powiadomienie o stanie konta poniżej podanej wartości np.

Opcje poddziału „Cron”:

·         Aktywny – włącza lub wyłącza działanie crona, cron jest odpowiedzialny za wysyłanie wszystkich smsów wykluczając smsy wysyłane przy rejestracji oraz przypomnienia hasła.

·         Ilość numerów wysłanych pod ten sam numer – można ustawić zabezpieczenie przed ewentualnymi błędami podczas wysyłania smsów cronem. Jeżeli podczas jednego uruchomienia crona ilość wiadomości wysłanych pod jeden numer przekroczy skonfigurowaną wartość, cron zostanie wyłączony a błąd zostanie wysłany emailem pod skonfigurowany adres oraz zapisany w logu Magento.

Konfiguracja klienta.

Po wybraniu System->Configuration lub kliknięciu w menu Narzędzia->Sms->Konfiguracja znajdujemy się w konfiguracji Magento. Konfigurację klienta można odnaleźć po odszukaniu w głównym lewym menu działu „Customers” a następnie „Customer Configuration”

Rejestracja nowego konta

Gdy chcemy aby do rejestracji nowego konta wymagane było potwierdzenie kodem SMS należy odnaleźć dział „Create new account option” a następnie ustawić opcję „Wiadomość przy rejestracji” na „Yes”, oraz wypełnić treść wiadomości.  Token {{sms_code}} zostanie zastąpiony kodem sms który otrzyma użytkownik.

Odzyskiwanie hasła

Aby wymagany był kod podczas odzyskiwania hasła należy ustawić opcję „Wymagaj potwierdzenia SMS” na „Yes” oraz wypełnić lub zmodyfikować treść wiadomości. Token {{sms_code}} zostanie zastąpiony kodem sms który otrzyma użytkownik.

Konfiguracja sprzedaży

Po kliknięciu w menu Narzędzia->Sms->Konfiguracja znajdujemy się w konfiguracji modułu Sms.

Konfiguracja sprzedaży

W tym dziale można skonfigurować opcje które ustalają przy których zdarzeniach wysłane zostaną wiadomości SMS. Zdarzenia to: utworzenie zamówienia, utworzenie faktury, utworzenie wysyłki, wysyłanie komentarza zamówienia lub zmiana statusu na określony przez użytkownika.

Komentarz zamówienia

 

Aby wysłać sms podczas dodawania komentarza do zamówienia należy włączyć opcję w dziale „Komentarz zamówienia” oraz zaznaczyć „Notify Customer by Email”.

Zmiany statusów

 

UWAGA:

Nie należy ustawić dwóch identycznych statusów które posiadają dokładnie ten sam szablon SMS. Spowoduje to wyłączenie crona oraz wysłanie wiadomości z błędem a także zapisanie błędu w logu. Przyczyną takiego zachowania jest zabezpieczenie przed ewentualnymi błędami systemu przykładowo w sytuacji gdyby system chciał wysłać wiele identycznych smsów.

Przykład konfiguracji statusu:

Rozwijamy grupę „Status 1”, ustawiamy opcję „Aktywne” na „Yes” oraz wybieramy interesujący nas status (w tym przypadku jest to status „Pending”), należy także dostosować szablon według własnych wymagań.

W przypadku konfiguracji pokazanej poniżej sms o podanym szablonie zostanie wysłany do klienta gdy jego zamówienie zmieni status na „Pending”.

 

Konfiguracja użytkownika

Jeżeli użytkownik podał numer telefonu podczas rejestracji został on zapisany w bazie danych. Numer telefonu na który będą przychodziły wiadomości sms można zmienić po zalogowaniu się na swoje konto, następnie przechodząc do działu „Account Information”.

UWAGA: Jeżeli użytkownik nie wpisał numeru telefonu w tym miejscu (lub numer ten jest nieprawidłowy) smsy nie będą dochodziły do danego użytkownika.

Jeżeli użytkownik nie wpisał numeru telefonu, a usługa przypomnienia hasła za pomocą sms jest włączona nie będzie konieczna weryfikacja za pomocą kodu sms.


 

Rejestracja

Jeżeli w konfiguracji została uaktywniona usługa weryfikacji kodem sms przy rejestracji (patrz „rejestracja nowego użytkownika” w dziale „konfiguracja”), to podczas tworzenia nowego konta konieczna będzie weryfikacja za pomocą kodu sms:

Aby tego dokonać użytkownik wpisze numer telefonu w odpowiednie pole, a następnie kliknie w przycisk „Zażądaj kod” po czym otrzyma kod sms na podany numer telefonu. Otrzymany kod należy wpisać w pole „Kod-SMS”.


 

Przypomnienie hasła

W przypadku gdy opcja weryfikacji podczas procesu przypomnienia hasła jest włączona, użytkownik przed otrzymaniem emaila z linkiem kierującym go na stronę aktywacji nowego hasła musi wpisać kod który otrzyma na numer telefonu wpisany podczas rejestracji.

UWAGA:

Jeżeli użytkownik nie wpisał numeru telefonu, a usługa przypomnienia hasła za pomocą sms jest włączona nie będzie konieczna weryfikacja za pomocą kodu sms.


 

Tokeny dla szablonów

Przykładowe tokeny:

{{var order.increment_id}} – numer zamówienia

{{var order.customer_firstname}} – imię klienta

{{var order.customer_lastname}} – nazwisko klienta

{{var order. customer_email}} – email klienta

{{var notifymessage}} – treść komentarza zamówienia (dostępny  tylko podczas dodawania komentarza)

Jest możliwość zdefiniowania dodatkowych wartości. Szablony używane dla smsów korzystają z klas używanych przez system szablonów dla wiadomości email.


 

Newsletter SMS

Aby wysłać newsletter SMS należy najpierw utworzyć szablon. W tym wybieramy z menu Narzędzia -> Sms -> Szablon newslettera i klikamy w przycisk „Dodaj nowy szablon”

 

 

 

W formularzu podajemy jego nazwę i zawartość, w której można użyć tokentów dotyczących klientów, do którego SMS zostanie wysłany:

{{var user.firstname}} – imię klienta

{{var user.lastname}} – nazwisko klienta

Po zapisaniu szablonu należy utworzyć kolejkę newslettera  w której za pomocą filtrów określa się klientów do których SMSy zostaną wysłane.  W tym celu wybieramy z menu Narzędzia -> Sms -> Kolejka newslettera i klikamy w przycisk „Dodaj nową kolejkę”.

W formularzu wybieramy szablon i filtry. Aby SMS został wysłany do danego klienta musi on spełnić wszystkie założenia ustalane za pomocą filtrów.  Nieustalenie żadnego filtru spowoduje wysłanie do wszystkich klientów (z wyjątkiem oczywiście tych, którzy nie podali numeru telefonu).  W filtrze „kod pocztowy” można wpisać tylko jego część zakończoną znakiem %, np. 00% wybierze klientów których kod pocztowy rozpoczyna się od 00. Filtry adresowe korzystają z danych klienta oznaczonych jako „Default Billing Address”

Po zapisaniu kolejki można ją już wysłać za pomocą odnośnika „wyślij” znajdującego się w tabeli z kolejkami.  Po ostatecznej akceptacji  SMSy zostaną wysłane w ciągu kilku minut.

 

Stan wysyłki można śledzić na logu po wybraniu: Narzędzia->SMS->log, natomiast wcześniej utworzone kolejki można dowolnie kopiować, edytować i usuwać.

 

  • FUTURE-SOFT SP. Z O.O., ul. Gosławicka 2/215,
    45-446 Opole
  • +48 606 405 680
  • +48 775 466 174
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

  Nie wysłano.   Wiadomość wysłana
Zostawiając u nas swoje dane akceptujesz politykę prywatności. Link: polityka prywatności
Top
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Czytaj więcej. Akceptuję cookies z tej strony. Akceptuję